Як не переплачувати за тепло в квартирах

Ефективна економія 15-20% від витрат на опалення квартири в зимку

Платити за тепло стає дорого. Якщо встановити теплолічильник в житловому будинку, можна економити 15-20% кожен місяць, Влітку тарифи на послуги з теплопостачання були підвищені по Україні в середньому на 40%. При цьому оплата за опалення вже не розподіляється рівномірно на весь рік, як раніше. Гроші з населення збираються протягом 6 місяців опалювального сезону. Приміром, у Києві платежі в цьому опалювальному сезоні зростуть більш ніж в три рази. Тому сума оплат за тепло в сімейному бюджеті виходить дуже істотною. У подальшому зростанні тарифів на теплову енергію вже не сумнівається ніхто: за 4 роки заявлене середнє підвищення повинне скласти 2,8 рази.

В умовах подорожчання тепла населенню слід задуматися, як заощадити свої гроші. А зробити це не так складно. Досить встановити лічильник тепла.

Який лічильник?

У мешканців є два варіанти: установка одного теплолічильника на багатоквартирний житловий будинок або встановлення лічильника у себе в квартирі.

счетчик тепла

Лічильник тепла на житловий будинок тільки з першого погляду здається дорогим. Установка одного такого приладу обліку з проектуванням, монтажем та здачею на комерційний облік потребують в середньому в 50-60 тисяч гривень. Якщо це 100-квартирний житловий будинок, установка обійдеться в 500-600 гривень з кожної квартири. Окупається загальнобудинкової лічильник тепла, як правило, за один опалювальний сезон.

Установка квартирного теплолічильника коштуватиме дорожче. По-перше, доведеться сплатити сам прилад з супутньою арматурою, а також проект, який необхідно узгодити з теплопостачальною організацією. По-друге, потрібно окремо заплатити за монтаж приладу і постановку його на комерційний облік.

Як правило, ця сума становить не менше 4500 гривень. А оскільки в більшості будинків житлового фонду розводка труб опалювальної системи вертикальна (кілька стояків в одній квартирі), то і теплолічильників може знадобитися декілька.

Таким чином, на сьогоднішній день установка загальнобудинкових приладів обліку на багатоквартирні житлові будинки є більш пріоритетною і легкореалізуемимі завданням в порівнянні з установкою індивідуальних квартирних теплолічильників.

Економія

Реальна сума оплати за тепло в рік на квартиру в житловому будинку з теплолічильником буде як мінімум на 20% менше, ніж у сусідів в житловому будинку без теплолічильника. Якщо встановити ще і регулятор тепла - вартість дещо зросте, але зате і економія буде більше.

Приміром, якщо ви проживаєте в Києві в трикімнатній квартирі з опалювальною площею 75 кв. м і у вашому будинку немає теплолічильника - в місяць ви будете платити близько 700 гривень. У разі наявності лічильника - 520-550 гривень, після установки регулятора - 450-480 гривень.

Як поставити лічильник тепла на житловий будинок

Що необхідно для того, щоб поставити теплолічильник на житловий будинок? Перш за все потрібно отримати технічні умови на встановлення вузла обліку в теплопостачальної організації.

Наступна стадія - розробка проектної документації, яку теж необхідно узгодити з постачальником тепла. Після завершення монтажних робіт слід поставити прилад на комерційний облік, який виробляється комісією у складі інспектора теплопостачальної організації, виконавця робіт, представника замовника та інших відповідальних осіб. І тільки після спеціального пломбування приладу і введення в комерційну експлуатацію мешканці будинку починають розраховуватися з тепломережами за показниками лічильника тепла.